Přinášíme teplo do Vašich domovů.

Solární ohřev vody
a jeho výhody.

Jak solární ohřev vody funguje ?

Proces je velmi jednoduchý. Fotovoltaické panely generují elektrickou energii, která slouží k ohřevu vody. K tomu využijete standardní elektrický bojler, například ten, který máte již nainstalovaný doma.

V případě nedostatku slunečního záření se automaticky přepne na elektrickou síť, ale řídící systém se aktivně snaží minimalizovat spotřebu placené elektrické energie ze sítě a co nejvíce využít solární energii, která je dostupná zdarma.

Schéma fungování systému na solární ohřev vody.

notabono.cz - solární ohřev vody schéma

Zajímá vás, kolik financí investujete do ohřevu vody?

Ohřívání vody představuje po vytápění druhý největší konzument energie v domácnostech. Na rozdíl od topení, které je často závislé na sezónním nedostatku slunečního svitu, potřebu teplé vody máme pravidelně každý den. Využitím fotovoltaického systému pro ohřev vody můžeme výrazně snížit výdaje za ohřev vody, a to až o 75%

Úspora na ohřevu vody.
0%

Kolik to stojí ?

Přesná cena se odvíjí od několika faktorů, včetně modelu, který si vyberete, typu střechy, na kterou budou fotovoltaické panely instalovány, náročnosti instalace a toho, zda budete využívat dotaci. Obvykle se celková cena řešení, kdy nezahrnujeme samotný bojler (neboť může být použit ten, který již máte), pohybuje kolem 90.000kč.

0
Dotace

Klíčové výhody solárního ohřevu vody.

  • Snadná a rychlá instalace – Tenké, ohebné kabely propojují panely a bojler, což umožňuje instalaci i na větší vzdálenosti či komplikované trasy.

  • Kompatibilita s libovolným bojlerem – Systém lze připojit k jakémukoli typu bojleru.

  • Bezstarostný provoz – Žádné náklady na údržbu ani provoz, což přináší bezproblémové využívání.

  • Bezpečnost před přehřátím – Fotovoltaické panely nejsou v ohrožení při neodebírání energie.

  • Intuitivní ovládání – Dotykový displej zajišťuje jednoduché ovládání.

  • Přesné monitorování – Systém poskytuje detailní informace o úspoře energie, spotřebě a stavu.

  • Vysoká účinnost za jakýchkoli podmínek – Díky technologii MPPT DCDC měniče se využije maximální množství energie i při různých světelných podmínkách.

  • Efektivita i v zimních měsících – Systém pracuje účinně i v chladnějším období.

  • Rychlá návratnost investice – Jedná se o systém, který šetří v rámci jedné z největších spotřeb v domácnosti.

Funguje i v zimě.

Teplá voda o 75% levněji.

Šetří životní prostředí.

Jde to i bez baterie?

Slunce svítí v době, kdy většina domácností bývá opuštěná a má snízkou spotřebu energie, protože lidé jsou obvykle v práci, ve škole apod. Proto jsou fotovoltaické zdroje energie často doplněny akumulačními systémy.

Využití ohřevu vody představuje inteligentní metodu pro ukládání energie pro dobu, kdy bude potřeba. Elektrický bojler se ukazuje jako mnohem ekonomičtější volba než elektrochemické akumulátory s podobnou kapacitou. Taktéž má delší životnost a nepotřebuje striktní režim nabíjení a vybíjení.

Máte další otázky? Rádi Vám na ně odpovíme.
Kontaktujte nás.